Отборът на Хетафе победи Селта Виго с 3:0 като домакин

...

Хетафе с разгром над Селта в Примера

Отборът на Хетафе победи Селта Виго с 3:0 като хазаин в дуел от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.

След четири следващи равенства в шампионата, Хетафе взе три точки, с които към този момент е девети с 33 в актива си. Това бе шести мач, в който футболистите на Хетафе не позволяват проваляне.

Тимът на Селта пък е 11-и във краткотрайното нареждане с 32 точки и към този момент трети мач е без победа.

С два гола за успеха на Хетафе се отличи Анхел Родригес, а едно попадение осъществя Хорхе Молина.

30-годишният Анхел откри в 37-ата минута с отличен удар за 1:0. В края на полувремето Селта можеше да изравни, само че словакът Станислав Лоботка не съумя да се разпише.

Скоро след подновяването на играта, Хорхе Молина повиши на 2:0 за домакините. В 51-ата минута той преодоля стража на Селта Рубен Бланко.

Молина можеше да се разпише и в 64-ата минута, само че този път Бланко реагира в точния момент.

В 85-ата обаче Анхел вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0 за Хетафе, пращайки топката под гредата на гостите.