Отборът на Хетафе записа минимална победа над Валенсия в тазвечершния

...

Хетафе с ценен успех за Купата на Краля

Отборът на Хетафе записа минимална победа над Валенсия в тазвечершния първи четвъртфинален дуел за Купата на Краля.

Разликата сред двата отбора пристигна чак в 77-ата минута.
 Снимка 401910
Източник:

По-интересните положения бяха през първата част и то единствено на сметката на домакините. " Прилепите " по този начин и не съумяха да затруднят своя противник.

В 28-ата минута, Анхел скочи най-високо, с цел да засече хубаво центриране, и съумя да стреля с глава към вратата. Брилянтна интервенция на стража обаче, предотврати резултатът да бъде открит.

В 41-ата минута, още веднъж Анхел бе под светлината на прожекторите. Той доближи до доста прекрасен отдалечен пас, овладя топката и от придвижване шутира към задачата. Опитът му обаче още веднъж бе отразен от стража на " прилепите ".
 Снимка 401908
Източник:

В 77-ата минута, Хетафе най-сетне доближи до попадение. В негов изпълнител се трансформира Хорхе Молина, който се разписа за 1:0, с което бе завършен и крайният резултат.

Така " сините " взеха скъп триумф преди реванша, който ще се играе на 29 януари от 22:30 часа българско време.