Отборът на Хетафе е само на точка от зона “Шампионска

...

Хетафе диша във врата на Севиля след обрат срещу Селта

Отборът на Хетафе е единствено на точка от зона “Шампионска лига” след домакинска победа с 3:1 над гостуващия Селта. Тимът от Виго поведе в резултата във втората минута след гол на Нестор Араухо. В края на полувремето Хайме Мата (38) изравни от дузпа, а Максимиалиано Гомес получи два жълти картона за спор със съдията. След почивката Хорхе Молина (62) и Мата (82) донесоха триумфа за касилския състав. Гостите от “Балаидос” откриха резултата след по-малко от две минути игра. Браис Мендес центрира от статично състояние и Нестор Араухо означи с глава от към 12 метра - 0:1. В 14-ата домакините си подадоха топката няколко пъти на дребен периметър, Хорхе Молина навлезе в наказателното поле и стреля неопределено от чудесна позиция. В 36-ата съдията назначи странна дузпа за домакините. Уго Майо наруши салдото на тялото на Микел Аранбари и реферът реши, че това нарушаване. Нападателят на галиския отбор Максимилиано Гомес си изпусна нервите, изкарвайки си бърза два жълти картона при спряна игра. Хайме Мата осъществя от дузпата - 1:1. Секунди преди края на полувремето капитанът на гостите от Виго Майо вкара топката в мрежата, само че ВАР регистрира милиметрична засада (на фотографията долу).  След почивката момчетата на Пепе Бордалас съумяха да надвият десетимата от Виго, възползвайки се от техните неточности. В 57-ата попадение на домакините не беше зачетено поради засада. Минута по-късно " небесносините " гостите изпуснаха да осъществят, откакто Хозабед Санчес шутира прекомерно високо при добавка. В 62-ата Молина вкара от близко на празна врата след превъзходно подаване с глава на Мата. В 65-ата в игра за Селта се появи възобновеният Яго Аспас и раздвижи играта на своите в офанзива. В 70-ата Браис Мендес изпусна след брилянтен пас на Аспас. Две минути по-късно Дамиан Суарес избави гола, откакто Яго Аспас към този момент беше матирал вратаря. В 82-ата интригата беше убита след груба неточност на вратаря на гостите. Рубен Бланко направи огромен подарък на противника при третия гол на Хета. Той не уцели добре топката с крайник и асистира на Мата за 3:1
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 23 кръг, събота 9 февруари  Хетафе 3:1краен резулат  Селта