Отборът на Херта (Берлин) спечели с 2:1 срещу гостуващия Майнц

...

Херта обърна Майнц

Отборът на Херта (Берлин) завоюва с 2:1 против гостуващия Майнц 05 в дуел от 24-тия кръг на Бундеслигата. Никлас Щарк си означи автогол в 46-ата минута, а в 60-ата вкара за своя отбор. Другото попадение за столичани пристигна при тъкмо осъществяване на Марко Груич (50). С успеха берлинчани остават на девета позиция в класирането. Първото полувреме мина при териториално преумищество на домакините, само че без задоволително забавни набези. В 34-ата минута Карим Онисиво нацели напречната греда след удар с глава от дребен ъгъл. Топката тупна върху гредата. По-малко от минута след началото на второто полувреме гостите откриха резултата. Левин Йозтунали стреля, а Никлас Щарк засече топката с глава в личната си мрежата след неосведомен плонж. В 50-ата Марко Груич изравни с добавка. Стражът Флориан Мюлер блокира първия удар след корнер, само че нямаше по какъв начин да се намеси при добавката. В 60-ата грешникът при първия гол Щарк се реваншира с попадения за берлинчани. Той беше оставен самичък и насочи по диагонала, като бранител не съумя да реагира на голлинията - 2:1. В 69-ата Ведад Ибишевич шутира фалцово от 20 метра, вратарят беше преодолян, топката се удари в страничната греда, разноски се покрай голлинията и излезе в навън. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 24 кръг, събота 2 март  Херта 2:1краен резулат  Майнц 05