Отборът на Херта (Берлин) измъкна първи три точки в Бундеслигата

...

Берлин празнува първа победа на Херта

Отборът на Херта (Берлин) измъкна първи три точки в Бундеслигата след домашен триумф с 1:0 над завърналия се Нюрнберг на старта на немското състезание. 34-годишният Ведад Ибишевич осъществя единствения гол в 27-ата минута, а в края гостите от Франкония изпуснаха дузпа.
Берлинчани се възползваха от една от дребното си благоприятни условия, с цел да изтръгнат успеха. В 27-ата Валентино Лазаро получи отдясно и центрира ниско към дребното наказателно поле, където Ибишевич се освободи от отбраната и вкара от близко за 1:0. Франките имаха опция да изравнят в края на мача, само че Микаел Ишак изпусна дузпа. В 83-ата минута съдията уточни бялата точка след консултация с ВАР, но вратарят на столичани Руне Йорщайн отрази дузпата след прекрасен плонж. Бундеслига 1 кръг, събота 25 август  Херта 1:0краен резулат  Нюрнберг