Отборът на Хърватия победи Испания с 3:2 в мач от

...

Хърватия повали Испания в Лигата на нациите

Отборът на Хърватия победи Испания с 3:2 в мач от четвърта група на Първа дивизия в шампионата по футбол Лига на нациите. След безинтересно първо полувреме на мача в Загреб, приключило 0:0, всички голове паднаха след почивката. Реализираха ги Андрей Крамарич (54) и Тин Йедвай (69 и 78-дузпа), а за гостите се разписаха Дани Себайос (56) и Серхио Рамос в 78-ата от дузпа.

Успехът на хърватите заплете обстановката в групата, като остана единствено един мач, който ще дефинира спечелилия и изпадащия в по-долното равнище тим. След три дни Англия приема Хърватия - спечелилият става първи в групата, а изгубилият ще изпадне. При тъждество пък Испания ще победи. Ако хиксът е 0:0, Хърватия ще отпадне, а в случай че е с голове - Англия.