Отборът на Хановер 96 записа домакинска победа над лидера в

...

Борусия Дортмунд с човек по-малко падна от Хановер

Отборът на Хановер 96 записа домакинска победа над водача в Бундеслигата Борусия Дортмунд с 4:2 в среща от 10-и кръг.

Жонатас даде преднина на домакините в 20-ата минута от дузпа, само че седем минути по-късно Борусия стигна до изравнителен гол посредством бранителя Дан-Аксел Загаду. Жонатас в края на полувремето асистира за гола на Илас Бебу, с който Хановер още веднъж взе преднина. В 52-ата минута украинецът Андрей Ярмоленко още веднъж върна Борусия в мача, само че малко по-късно Загаду получи пряк червен картон и остави гостите от Дортмунд с 10 души на терена. Феликс Клаус направи 3:2 за Хановер след час игра, а в края на мача тогоанецът Бебу фиксира крайното 4:2 за домакините. Борусия Дортмунд остава отпред в класирането с 20 точки, Байерн със същия актив и мач по-малко е на втора позиция, следват Лайпциг и Хановер надлежно с 19 и 18 т.

Други резултати: Байер Леверкузен - Кьолн 2:1

Херта - Хамбургер 2:1

Хофенхайм - Борусия Мьонхенгладбах 1:3

Шалке - Волфсбург 1:1. /БГНЕС
Източник: bgnes.com