Отборът на Гранада прекъсна поредица от пет поредни мача без

...

Гранада се отпуши срещу Алавес

Отборът на Гранада прекъсна поредност от пет следващи мача без победа с домашен триумф с 3:0 над Алавес в дуел от 16-ия кръг на Примера дивисион. “Червено-белите” вкараха своите голове след почивката. Въпреки че е на осма позиция в таблицата, отборът от Андалусия е единствено на две точки от четвъртото място.

Първата част на “Лос Карменес” предложи изравнена игра и малко голови обстановки. Най-чистото състояние се откри пред Лукас Перес, който изпусна самичък против вратаря Руи Силва. След почивката южняците постановиха волята си и три минути след началото на втората част Карлос Фернандес означи с плонж след центриране отдясно. В 58-ата Роберто Солдадо се разписа от дузпа за 2:0 след очевидна игра с ръка на Ману Гарсия. В 67-ата Мубарак Уакасо получи втори жълт картон след поредност от нарушавания. В 77-ата Янхел Ерера се възползва от неточност в отбраната и осъществя с компактен удар по диагонала за 3:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 16 кръг, събота 7 декември  Гранада 3:0краен резулат  Алавес