Отборът на Гранада отново оглави временното класиране в Ла Лига

...

Гранада пак прескочи всички и е на върха, Бетис е сред изпадащите

Отборът на Гранада още веднъж оглави краткотрайното класиране в Ла Лига след най-малък триумф с 1:0 над гостуващия Бетис в дуел от десетия кръг. Алваро Вадийо осъществя единствения гол в 61-ата минута, наказвайки някогашния си отбор. “Рохибланкос” се възползваха от отсрочения мач Барселона - Реал Мадрид и се качиха на първата позиция. Баломпие продължава с неубедителното си показване е на 18-ото място. През първото полувреме играта беше равностойна и с малко голови обстановки. Андрес Гуардадо и Хави Гарсия бяха най-близо до попадение за гостите от Севиля. Андалуският отбор можеше да се разпише посредством Дарвин Мачис и Рамон Азеез. В 56-ата Аиса Менди получи топка на страхотна позиция - самичък на втора греда. Играчът на гостите стреля с плонж и насочи кълбото прекомерно високо. В 60-ата “червено-белите” означиха след подозрения за нарушаване против Гуардадо. Получи се скоростна композиция, при която някогашният състезател на Баломпие осъществя с удар от 13 метра, изпреварвайки своя надзирател - 1:0. Две минути по-късно Азеез нацели греда в опит да удвои резултата. В 87-ата Серхио Каналес нацели напречната греда след хубаво осъществяване от директен свободен удар. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 10 кръг, неделя 27 октомври  Гранада 1:0краен резулат  Реал Бетис