Отборът на грабна португалската Купа на Лигата след обрат и

...

Спортинг Лисабон обърна Бенфика в луд финал и спечели Купата

Отборът на сграбчи португалската Купа на Лигата след поврат и победа с 2:1 над във финала на шампионата!
В 23-ата минута " орлите " излязоха напред в резултата посредством Евертон, който овладя подаване на Алехандро Грималдо в наказателното поле и с мощен удар с левия крайник не остави шансове на Антонио Адан. До края на полувремето само Гонсало Инасио заплаши вратата на Бенфика с глава, само че Одисеас Влаходимос се намеси уверено.
Още при започване на втората част обаче, Спортинг се върна в мача, защото Инасио се извиси над всички при центриране от корнер и вкара за 1:1 с глава. Натискът на " зелено-белите " продължи и в 73-ата минута горната греда на Бенфика бе разтресена от удар на Паулиньо.
Победният гол за Спортинг Лисабон падна в 78-ата минута, когато Педро Поро изведе по прелестен метод някогашния състезател на ПСЖ Пабло Сарабия очи в очи с вратаря и той нямаше проблеми да матира Влаходимос за повторно в срещата.
Във краткотрайното класиране в локалния шампионат водач е Порто с 53 точки, следван от Спортинг с 47 и Бенфика с 44 пункта!
Източник: sportlive.bg