Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Бостън Селтикс със 111:107

...

Къри изведе Голдън Стейт до успех в Бостън

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Бостън Селтикс със 111:107 като посетител в мач от постоянния сезон на НБА. В първия си мач откакто усъвършенства върха на Рей Алън за най-вече тройки в историята на Лигата, звездата на Уориърс Стеф Къри още веднъж бе на висота и наниза 30 точки за триумфа на своите.

Бостън гостите започнаха по-добре и последователно натрупаха преднина от 20 точки доникъде на втората част, само че по-късно Селтикс откриха сили за поврат и даже поведоха с две точки малко след началото на последната четвъртина. Все отново Уориърс съумяха да създадат мощни заключителни 10 минути и да стигнат до триумфа. Къри осъществя 5 тройки и добави 5 битки към 30-те си точки, Андрю уигинс приключи с 27 точки и 6 битки, а Андре Игуодала се включи с 12 точки от пейката. За Бостън над всички бе Джейсън Тейтъм с 27 точки, 8 битки и 6 асистенции, Джейлън Браун вкара 20 точки, а Маркъс Смарт се регистрира с 19 точки.

След тази победа Голдън Стейт още веднъж има най-хубавия баланс в Лигата (24-5) и води еднолично в класирането на Западната конференция. Бостън заема 10-та позиция на Изток с актив 14-15.