Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра със 126:117 Далас Маверикс

...

Голдън Стейт поведе с 2-0 в серията срещу Далас

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра със 126:117 Далас Маверикс и по този метод поведе с 2-0 победи във финалите на Западната конференция.

В своята зала " Чейс Сентър " в Сан Франциско мачът стартира мъчно за " воините ", които в първите две четвъртини отстъпваха като игра на своя съперник, като в един миг даже гостите от Далас съумяха да отворят разлика от 19 точки при 48:67.

С доста мощна игра в третата част обаче Стеф Къри и компания съвсем изцяло заличиха пасива си, а в решителните 12 минути оформиха и цялостни поврат.

Именно огромната звезда на Уориърс Къри стана най-резултатен за триумфа с 32 точки, а Джордан Пуул добави 23. Кевън Лууни пък се регистрира с " дабъл-дабъл " за триумфа с 21 пункта и 12 битки.

За Далас Маверикс Лука Дончич беше на нормалното си високо равнище, забивайки 42 точки, а Джейлън Брънсън приключи с 31, само че даже тяхното показване не съумя да избави " маврите " от втора поредна загуба във финала на Западната конференция.

Серията продължава с две срещи в " Американ Еърлайнс Сентър " в Далас на 22 и 24 май.