Отборът на Германия стартира по отличен начин кампанията си в

...

Германия със солидна победа на старта към Мондиал 2022

Отборът на Германия започва по отличен метод акцията си в квалификациите за Мондиал 2022. Тимът на селекционера Йоахим Льов се наложи безпроблемно с 3:0 над състава на Исландия в Дуисбурт.

Леон Горецка и Кай Хаверц вкараха ранни голове за домакините, с които значително предрешиха крайния победител в срещата. Окончателният резултат бе завършен от Илкай Гюндоган, който бе прецизен през втората част.

Домакините поведоха в мача след едвам 121 секунди игра, в които футболист на исландците даже не съумя да играе с топката. В шестата минута Германия вкара втори гол, с който тотално пречупи мераците на своя съперник.

Футболистите на Йоахим Льов демонстрираха атрактивен футбол, а резултатът 3:0 е най-малкото, с което отборът на Исландия можеше да си тръгне.

В същото време в група J се изиграха още два дуела. Армения се наложи мъчно на Лихтенщайн с гол в края, а Румъния взе трите точки против Северна Македония след 3:2 и гол в последните минути.