Отборът на Газиантеп, където играе американецът с български паспорт Коди

...

Милър-Макинтайър и Газиантеп с тежка загуба от Фенербахче

Отборът на Газиантеп, където играе американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър, загуба от Фенербахче с 50:100 (12:33, 12:20, 12:23, 14:24) като посетител в Истанбул в мач от 24-ия кръг на шампионата на Турция по баскетбол.

Българският национал Милър-Макинтайър се регистрира с 8 точки, 2 битки и 3 асистенции за 23 минути на терена.

За Газиантеп, който е предпоследен, 15-и във краткотрайното класиране провалянето бе пето следващо и общо 17-о, до момента в който Фенербахче заема втората позиция с актив 20-4.

Домакините изцяло направляваха дуела, като още на почивката водеха с близо 30 точи – 53:24.

Най-резултатен за триумфа на Фенербахче бе Шехмус Хазер с 21 точки, 4 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг на турското баскетболно състезание за Газиантеп следва дуел с Галатасарай.