Отборът на Гърция спечели групата си в Лига на нациите,

...

Гърция предсрочно спечели групата си в Лига на нациите

Отборът на Гърция завоюва групата си в Лига на нациите, два кръга преди края на борбите в група 2 на Дивизия " С ". Селекцията на Гус Пойет си заслужи промоцията в по-горното равнище на шампионата, а и присъединяване в плейофите за попадане на Евро 2024, откакто във Волос победен беше Косово с 2:0.

" Елините " изковаха своя успех през втората част. Резултатът беше открит в 71-ата минута от Йоргос Якумакис, който се отплати уместно за стартирането в игра в малко по-рано.

В даденото от съдията продължение, крайното 2:0 оформи халфът на АЕК (Атина) - Петрос Мантолас. Така гърците са с цялостен точков актив от изиграните 4 дуела и през септември ги чакат два протоколни мача против Кипър и Северна Ирландия.
 Словения - Сърбия 2:2 в мач от Лига на нациите