Отборът на Фюксе (Берлин) се завърна на победния път в

...

Лидерите в Бундеслигата с нови победи, Кил се изкачва в класирането

Отборът на Фюксе (Берлин) се завърна на победния път в хандбалната Бундеслига за мъже на Германия. След два следващи кръга, в които столичани не стигнаха до триумф, те завоюваха гостуването си на Гьопинген с 38:32 гола в отсрочена среща от втория кръг на шампионата. Гостите играха на високо равнище и още в първите минути не оставиха подозрение, че ще надиграят противника си с лекост. На почивката задатъкът им бе 5 гола (18:13), а през втората част на моменти разликата стигна 8 попадения.

Най-резултатен за Фюксе бе Щефен Фет, който означи 8 гола. 7 попадения добави Бярки Елисон.

В класирането берлинчани имат точка поведе от втория Райн-Некар (Льовен). Шампионите обаче са и с мач по-малко. В четвъртък вечер, в дуел от 11-я постоянен кръг, те завоюваха едно от най-тежките гостувания за сезона, надигравайки Магдебург с 32:29 гола. Звездата на " жълто-зелените " Анди Шмид не се показа на нормалното си равнище, само че все пак вкара 7 гола при успеваемост едвам 46,6% от 15 изстрела към вратата.

Das ist es!! Wir gewinnen mit 32:29 in Magdeburg und schnappen uns die nächsten 2 Punkte im Kampf um die Tabellenspitze! #LoewenLive pic.twitter.com/noBwut1B6y
— Rhein-Neckar Löwen (@RNLoewen) November 2, 2017 Райн-Некар е в серия от 8 следващи триумфа в Бундеслигата и 14 поредни срещи без загуба във всички шампионати. Магдебург бе от губещата страна във втори следващ кръг, само че резервира петото си място.

20-кратният първенец на страната Кил навлиза във все по-добра форма след пагубния старт на сезона. " Черно-белите " завоюваха с 28:21 гола вкъщи против Лудвигсхафен и се изкачиха до 7-мо място с 13 точки, само че към момента са много надалеч от водачите.

В други срещи от кръга Вецлар спря отрицателната си серия от 4 следващи загуби, побеждавайки Ерланген с 26:23. А Гумерсбах остава на предпоследно 17-то място след девета загуба в 11 срещи - 24:29 при гостуването на Минден.

Останалите срещи от 11-я кръг ще се изиграят идната неделя.