Отборът на Фулъм надви с 3:2 на своя стадион “Крейвън

...

Ефектът Раниери се прояви веднага за Фулъм

Отборът на Фулъм надделя с 3:2 на своя стадион “Крейвън Котидж” в Лондон Саутхамптън в мач от 13-ия кръг на британската Висша лига. Два гола за някогашния отбор на Димитър Бербатов означи сръбският нападател Александър Митрович (33, 63), а германецът Андре Шюрле (43) добави едно попадение за столичани. За “светците” прецизен на два пъти бе Стъарт Армстронг (18, 53).

Двубоят бе формален дебют на италианския експерт Клаудио Раниери отпред на Фулъм, а лондончани заемат предпоследното 19-о място в класирането с 8 точки. Саутхамптън е 17-и, също с 8 точки. “Светците” нямат победа към този момент в 9 следващи мача в Премиър Лийг, а Фулъм прекъсна серия от 6 следващи провали и 9 поредни срещи без победа.

В 18-ата минута Стюарт Армстронг овладя топката на гърди в наказателното поле на Фулъм и с удар по земя я изпрати в мрежата - 0:1. В 33-ата минута Александър Митрович изравни с удар с глава, а две минути преди края на първата част Андре Шюрле даде задатък на домакините в резултата след асистенция на Райън Сесеньон. Осем минути след почивката Армстронг изравни с втория си гол в мача, само че в 63-ата минута Митрович се трансформира в воин за домакините, отбелязвайки победния гол, а асистенцията още веднъж бе на Сесеньон. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Премиър лийг 13 кръг, събота 24 ноември  Фулъм 3:2краен резулат  Саутхамптън