Отборът на Франция се класира на полуфинал на Световното първенство

...

Франция е първият полуфиналист на Мондиала

Отборът на Франция се класира на полуфинал на Световното състезание по футбол в Русия. За първи път от 2006-а отборът стига до четирите най-хубави.

„ Петлите “ завоюваха с 2:0 против Уругвай в първия четвъртфинален дуел, игран в Нижни Новгород.

Резултата откри бранителят Рафаел Варан. В 40-ата минута футболистът на „ Реал “ засече с глава отлично центриране на Антоан Гризман и направи беззащитен вратарят Фернандо Муслера.

Четири минути по-късно Мартин Касерес Уругвай изпусна златен късмет да изравни, още веднъж след удар с глава, само че Юго Лорис отрази удара му, а по-късно капитанът Диего Годин от близко не съумя да вкара.

Гризман удвои в 61-ата минута. Той стреля отвън наказателното поле, а Муслера не съумя да отрази неособено мощния удар, сходно на вратаря на „ Ливърпул “ Кариус против „ Реал “ на финала в Шампиоската лига.

На полуфиналите Франция предстояща 10 юли в Санкт Петербург спечелилия в дуела сред Бразилия и Белгия, който е довечера в Ростов на Дон.
Източник: bnr.bg