Отборът на Франция докосва класирането на Евро 2024, след като

...

Франция докосва Евро 2024

Отборът на Франция допира класирането на Евро 2024, откакто се утвърди първото си място в група В на квалификациите.

Тази вечер възпитаниците на селекционера Дидие Дешан победиха с 2:0 тима на Ейре и записаха победа №900 в историята на националния тим.
 Унгария удари Сърбия като посетител и поведе безапелационно в нашата група за Евро 2024

България е на дъното

Това беше и пета поредна победа за " петлите " в квалификациите, които водят в групата с цялостен актив и голова разлика 11:0.

Двубоят на " Парк де Пренс " беше специфичен за част от героите от Евро 1984 за Франция, които бяха поканени особено на стадиона.

Орелиен Чуамени откри резултата с превъзходен удар в 19-ата минута. Маркюс Тюрам се разписа при започване на второто полувреме, когато означи първия си гол за националния тим.

Попадение на Килиан Мбапе в края на първата част пък беше анулирано, защото получи топката от намиращия се в засада Тюрам.

В 72-ата минута Усман Дембеле нацели гредата след удар от дребен ъгъл.

Французите играеха с въодушевление и с лекост стигаха до вратата на противника, само че до нов гол не се стигна и по този начин резултатът се резервира.

В другия мач от група В Нидерландия разгроми Гърция с 3:0.