Отборът на Фортуна (Дюселдорф) поднесе сензацията в междинния 16-и кръг

...

Фортуна шокира лидера Борусия

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) сервира сензацията в междинния 16-и кръг на Бундеслигата, откакто победи с 2:1 вкъщи водача Борусия (Дортмунд). С триумфа Фортуна се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 15 точки. Борусия остана на върха с 39, като задатъкът им пред адашите от Мьонхенладбах беше стопен на 6 точки. Байерн (Мюнхен) е трети с 30 и мач по-малко. Така домакините записаха втора поредна победа след 2:0 над Фрайбург и прекъснаха серията от шест триумфа на " жълто-черните ". Попаденията за Фортуна означиха Доди Лукебакио, който излезе очи в очи със стража на Борусия Роман Бюрки в 22-ата минута и Жан Цимер в 56-ата. За гостите почетно се разписа влезлият като запаса Пако Алкасер в 81-ата минута, който засече с глава центриране на Лукаш Пишчек. КЛАСИРАНЕ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Бундеслига 16 кръг, вторник 18 декември  Фортуна (Дюселдорф) 2:1краен резулат  Борусия (Дортмунд)