Отборът на Флорида Пантърс спечели по категоричен начин визитата си

Флорида разгроми Детройт със 7:2 в НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс завоюва по безапелационен метод визитата си на Детройт Ред Уингс в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), откакто наниза цели седем шайби и позволи единствено две в своята врата.

CATS WIN!!!!!!!
— Florida Panthers (@FlaPanthers)
Юхо Ламико откри резултата за гостите 6:09 минути след началото на срещата, преди Маккензи Уигър да удвои 1:49 по-късно. 2:45 след средата на първата част Патрик Хорнквист направи преднината на гостите тройна, само че единствено 1:21 по-късно Боби Райън още веднъж я понижи на две попадения. До края на Флорида записа още едно попадение, дело на Александър Барков, 4:45 преди сирената.

Barky makes these assists look SO easy.
Във втората част падна единствено едно попадение, като то още веднъж бе в употребява не гостите. Неговия създател бе Арън Екблад, който преодоля Джонатан Берние единствено 22 секунди преди края на частта. Берние влезе като запаса в мача след първата отмора, само че и това не оказа помощ на домакините, които позволиха своята 15-а загуба от началото на сезона. След като той позволи една попадения във втората част, отборът на Флорида означи още две в третата, дело на Хорквист и Антъни Дюклер, а Валтери Филпула вкара второто попадения за Детройт. За Флорида този триумф е под номер 11 в 15 дуела от началото на сезона, което им отрежда първо място в Централната дивизия с общо 24 точки. Детройт от своя страна са на последната-осма позиция с едвам 11 пункта.