Отборът на Фиорентина записа изненадваща загуба от предпоследния във временното

...

Фиорентина се изложи срещу опашкаря Верона

Отборът на Фиорентина записа изненадваща загуба от предпоследния във краткотрайното класиране Верона. „ Виолетовите “ отстъпиха с 1:4 на „ Артемио Франки “, като това бе втора следващо проваляне за отбора от Флоренция. В предишния кръг Фиорентина отстъпи и на Сампдория.

Намиращия се в сериозна рецесия отбор на Верона надскочи себе си и сякаш избави главата на своя ментор Фабио Пекия. В последните си четири мача тимът на Верона инкасира четири следващи загуби.

Срещата стартира чудесно за гостите, които в първите 20 минути съумяха да осъществят две попадения посредством Вукович и Кеан. Домакините по този начин и не откриха сили да отговорят до почивката, а незабавно след подновяването на играта след почивката, Верона още веднъж удари.

Моисе Кеан още веднъж бе прецизен, с цел да направи резултат 3:0 в интерес на гостите. Жил Диас съумя да понижи за Фиорентина в 53-ата минута, само че единствено две по-късно Алекс Ферари реши всичко в мача, вкарвайки четвърти гол за Верона.

В същото време Торино надделя предстоящо последния Беневенто с 3:0, а малко по-рано денем Интер изненадващо направи 1:1 против различен дилетант в елита СПАЛ.