Отборът на Фиорентина победи с минималното 1:0 при домакинството си

...

Фиорентина си припомни какво е победа

Отборът на Фиорентина победи с минималното 1:0 при семейството си на СПАЛ 2013 в дуел от 19-ия кръг на Серия “А”. По този метод “виолетовите” прекъснаха черната си серия от 8 следващи турнирни мача без триумф. Предишната им победа в италианския хайлайф беше от 30 октомври с 2:1 при визитата им на Сасуоло.

Единственото попадение в срещата означи капитанът на домакините Херман Песея в 82-ата минута след центриране от корнер. В 45-ата минута пък Габриел Стрефеца от състава на гостите нацели гредата след неубедителна интервенция на противниковия вратар Бартломей Драговски.
| 3 punti | La prima vittoria del decennio firmata Pezzella e cuore viola davanti al Presidente Commisso. #ForzaViola

Fiorentina SPAL 1-0#ForzaViola #FiorentinaSPAL pic.twitter.com/E7tqIcgOSi
— ACF Fiorentina (@acffiorentina) January 12, 2020 Така Фиорентина към този момент е 14-и с 21 точки, до момента в който СПАЛ към момента е на дъното в класирането с едвам 12 пункта в своя актив. Серия А 19 кръг, неделя 12 януари  Фиорентина 1:0краен резулат  СПАЛ 2013