Отборът на Фиорентина до 19 г. победи този на Интер

...

Димо Кръстев и Фиорентина спечелиха Суперкупата на Италия до 19 г.

Отборът на Фиорентина до 19 година победи този на Интер с 2:1 във финала за Суперкупата на Италия при Примаверите. В състава на спечелилите титуляр бе Димо Кръстев, до момента в който за " нерадзурите " от първата минута игра Никола Илиев.

Лоренцо Аматучи откри резултата на „ Стадио Британео “ в Монца с гол от директен свободен удар в 11-ата минута. Томазо Берти удвои задатъка на виолетовите след пробив и удар от вътрешността на наказателното поле.

Появилият се на почивката Енох Овусу понижи пасива на символичните домакини с компактен изстрел отвън наказателното поле в далечния ъгъл на противниковата врата.

Димо Кръстев получи контузия в края на дуела и бе сменен от Пиетро Комуцо, а в заключителните минути дясната греда избави тима от Милано от трети гол.