Отборът на Фейенорд продължи към четвъртфиналите на Лига Европа след

...

Фейенорд разби и изхвърли Шахтьор от Лига Европа

Отборът на Фейенорд продължи към четвъртфиналите на Лига Европа след погром против Шахтьор Донецк. Нидерландският отбор разруши съперника си със 7:1 вкъщи, откакто първия дуел приключи при резултат 1:1.

Домакините в срещата започнаха с гол още в 9-ата минута. Той бе дело на Сантяго Хименес, който проби със страховит самостоятелен рейд и прати топката в долния десен ъгъл на Шахтьор.

В 24-ата минута падна и втория гол, който бе дело на Оркун Кьокджю. А в 38-ата минута той получи късмет да извърши дузпа и бе непогрешим, с цел да осъществя второто си попадение в мача и по този метод да даде преднина от 3:0 за Фейенорд през първото полувреме.

Головете обаче не стопираха до там. Четири минути след подновяването на играта Матс Вифер откри Усама Идриси, който стреля от ръба на наказателното поле и прати топката в мрежата.на Анатолий Трубин. В 60-ата минута Усама Идриси се разписа още веднъж.