Отборът на Ейбар постигна класическа победа над Гранада в двубой

...

Ейбар си припомни вкуса на победата след класика срещу Гранада

Отборът на Ейбар реализира класическа победа над Гранада в дуел от 18-и кръг от Ла Лига. В рамките на пет минути домакините означиха две попадение посредством Серхио Енрих и Гарсия Кике. В края на мача Такаши Инуй оформи крайното 3:0.

Резултатът бе открит в 21-ата минута Гонсало Ескаланте центрира в наказателното поле и откри Серхио Енрих, който овладя топката и я изстреля ниско в центъра на вратата, извеждайки домакините напред.

Само пет минути по-късно Ейбар към този момент водеше с два гола, откакто Гарсия Кике овладя центриране на Експозито и с брилянтен удар преодоля Руи Силва.

В 33-ата минута Гонсало Ескаланте пропусна голяма опция, откакто ударът му мина настрана от вратата.

В края на срещата Дарвин Мачис можеше да означи почетно попадение за гостите, откакто пое топката в наказателното поле, само че ударът му срещна напречната греда.

Малко по-късно Такаши Инуй получи необикновено подаване и се озова самичък против вратаря, който преодоля с хубав завършващ удар.

След успеха Ейбар се намира на 16-а позиция с 19 точки в своя актив, а Гранада е девети с 24 пункта.