Отборът на Евертън продължи с прекрасното си представяне през новия

...

Евертън продължава да плаши грандовете във Висшата лига

Отборът на Евертън продължи с прелестното си показване през новия сезон в елита на Англия. „ Карамелите” надвиха с 4:2 над Брайтън във втория мач от четвъртия кръг на британската Висшата лига.

Евертън поведе още в 16-ата минута с гол на Доминик Калвърт-Люин. Той се разписа с глава след подаване на Гилфи Сигурдсон. Последваха още мощни моменти на " карамелите ", само че те по този начин и не стигнаха до нов гол. За сметка на това Брайтън изравни в 41-ата минута. Автор на попадението стана Нийл Маупай.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме Евертън стигна до второ попадение. То бе дело на бранителя Йери Мина. Той се разписа с глава след центриране на Хамес Родригес.

В началото на второто полувреме Хамес вкара трети гол за " карамелите ". Той означи след асистенция на Алек Иуоби.

В 70-ата минута Еветрън поведе с 4:1, като голмайстор още веднъж бе Хамес Родригес. Този път подаването бе на Абдулайе Дукуре.

В 92-ата минута Брайтън въпреки всичко стигна до втори гол в дуела. Той бе дело на Ив Бисума.

Благодарение на трите точки Евертън към този момент има цялостен актив от 12 точки след 4 изиграни кръга във Висшата лига.