Отборът на Евертън надигра с 2:0 като домакин Хъдърсфийлд в

...

Евертън не сгреши срещу Хъдърсфийлд

Отборът на Евертън надигра с 2:0 като хазаин Хъдърсфийлд в среща от 15-ия кръг на британската Висша лига. Две минути след почивката исландската звезда Гилфи Сигурдсон изведе “карамелите” напред в резултата с удар от близко, като цялата офанзива на ливърпулци бе доста красива. В 73-ата 20-годишният халф Доминик Калвърт-Люин направи резултата 2:0. Той бе изведен в доста добра позиция пред противниковата врата и изпрати топката в мрежата, не и без помощта на лек рикошет в тялото на защитник на гостите.

Така Евертън записа първа победа в Премиър лийг след назначението на новия управител на отбора Сам Алардайс. “Карамелите” са десети в класирането с 18 точки, а Хъдърсфийлд заема 15-а позиция с 15 точки, като записа през днешния ден четвърто следващо проваляне в шампионата.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 15 кръг, събота 2 декември  Евертън 2:0краен резулат  Хъдърсфийлд