Отборът на Еспаньол загуби и последната искрица надежда за своето

...

Еспаньол вече е пред пропастта

Отборът на Еспаньол загуби и последната искрица вяра за своето оцеляване след домакинска загуба с 0:1 от директния противник Леганес. Джонатан Силва осъществя единствения гол в 53-ата минута. Четири кръга преди края “папагалчетата” са на 11 точки от избавителния бряг и не виждат светлина в тунела. Лега взе значима победа, само че също е надалеч от оцеляването - на шест точки. Първото полувреме сподели безсилието в офанзива на двата отбора. В 53-ата минута Рубен Перес изведе Силва зад тила на отбраната и последва невисок удар сред краката на вратаря - 0:1. В 88-ата гостите останаха с човек по-малко след втори жълт на Джонатан Кайери за имитация. В самия край Раул де Томас пропусна да изравни. Ла Лига 34 кръг, неделя 5 юли  Еспаньол 0:190 минута  Леганес