Отборът на Еспаньол стигна до групите на Лига Европа след

...

Еспаньол продължава напред, макар че Зоря не се предаде в Украйна

Отборът на Еспаньол стигна до групите на Лига Европа след 2:2 при гостуването си на Зоря (Луганск) в мач реванш от плейофите. Каталунците бяха спечелили с 3:1 преди седмица. В предния кръг Зоря се оправи с българския ЦСКА-София. Срещата стартира с няколко неуверени изяви на вратаря на барселонци Диего Лопес. В 20-ата минута ветеранът отрази рисков удар на Будкивский. В 33-ата испанците откриха резултата след изълнение на корнер и прецизен изстрел на Ферейра. В 55-ата Ледньов изравни за украинците. В 61-ата Варгас още веднъж даде преднина на “папагалчетата”. В 78-ата Русин изравни за 2:2 и разреши на Зоря да напусне конкуренцията с влиятелно реми. Лига Европа final кръг, четвъртък 29 август  Зоря Луганск 2:2краен резулат  Еспаньол