Отборът на Еспаньол си осигури участие на 1/4-финала за Купата

...

Две бързи дузпи помогнаха на Еспаньол да елиминира Виляреал

Отборът на Еспаньол си обезпечи присъединяване на 1/4-финала за Купата на Испания. Тази вечер каталунците победиха с 3:1 Виляреал в реванша сред двата отбора. Първата среща бе приключила при резултат 2:2, като по този начин с общ резултат 5:3 Еспаньол се класира напред.

Домакините поведоха с два гола след две дузпи в рамките единствено на три минути. В 34-ата Пепе Кастаньо извърши нарушаване против Борха Иглесиас, а Пабло Пиати бе прецизен от бялата точка за 1:0. След това в 37-ата минута Мигел Лаюн фаулира в наказателното поле Хавиер Пуадо, а този път Иглесиас извърши наказателния удар и удвои преднината на своя отбор.

Виляреал върна интригата в мача с доста хубав гол на Саму Чъкуезе в 42-ата минута, само че в 74-ата минута още веднъж борха Иглесисав вкара трети гол за Еспаньол с който дефинитивно постави точка на разногласието.

Така Еспаньол се класира във етапа на 1/4-финала и към този момент чака идващия си противник.