Отборът на Еспаньол продължава да показва две различни лица този

...

Еспаньол е съвсем друг в Ла Лига - каталунците браха срам от Осасуна в Барселона

Отборът на Еспаньол продължава да демонстрира две разнообразни лица този сезон. Каталунците претърпяха десето проваляне в шампионата, като през днешния ден паднаха с 2:4 вкъщи от Осасуна в среща от 15-ия кръг. Още по-любопитното е, че наварският отбор игра с човек по-малко от 52-ата минута. Същевременно в Лига Европа “папагалчетата” са непобедени в 26 следващи мача. Барселонци изиграха положително първо полувреме, след което се отдръпнаха на отмора с гол преднина. В 19-ата минута съдията назначи дузпа за игра с ръка на Факундо Ронкалия. Марк Рока трансформира дузпата в гол за 1:0. В 41-ата 21-годишният Адриа Рока пропусна самичък на втора греда.
В началото на втората част “бланкиблаус” претърпяха два тежки удара. Преди да е минала и минута Рубен Гарсия вкара с глава от дребното наказателно поле след пас на Еступинян. Три минути по-късно Бернардо Еспиноса направи подарък за Есекиел Авила и Чими не сбърка - 1:2. В 52-ата гостите от Памплона останаха с човек по-малко след втори жълт картон Ронкалия. Това обаче не наруши играта на “червените”. Момчетата на Пабло Мачин не сториха нищо, с цел да потърсят изравняването. В 83-ата младокът Йон Монкайола се възползва от нов подарък на отбраната на барселонци - 1:3. В 92-ата Роберто Торес се разписа от дузпа за 1:4, а секунди преди финала каталунците вкараха още един гол след атрактивно осъществяване на Джонатан Калери. Примера дивисион 15 кръг, неделя 1 декември  Еспаньол 2:4краен резулат  Осасуна