Отборът на елиминира нидерландския ПСВ Айнховен в 1/16-финалите на Лига

...

Олимпиакос елиминира ПСВ след късна драма

Отборът на отстрани нидерландския ПСВ Айнховен в 1/16-финалите на Лига Европа след късна драма.

Резултатът 2:4 в интерес на отбора от южната ни съседка в първия мач означаваше, че нидерландците би трябвало да вкарат най-малко два гола без да позволен нов във вратата си, с цел да продължат. Домакините стартираха стремително, като сътвориха няколко положителни момента, като изключително деен беше Еран Захави. Именно израелският футболист откри резултата в 23-ата минута с глава, а в 44-ата с брилянтно осъществяване на директен свободен удар удвои.

През втората част гърците разумно се активизираха, защото един гол в тяхна изгода променяше всичко. На два пъти гредата избави домакините от попадение. В 88-ата минута обаче Ахмед Хасан се озова на точното място в точното време и вкара скъпия гол за Олимпиакос, до момента в който ПСВ нямаше към този момент време за реакция.

- Олимпиакос 2:1 (2:4 в първия мач) 1:0 Захави (23) 2:0 Захави (44)
2:1 Хасан (88) Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 25 февруари  ПСВ Айндховен 2:1краен резулат  Олимпиакос