Отборът на Елче продължава със своя възход в испанската Ла

...

Добрата серия на Елче продължава след обрат срещу Алавес

Отборът на Елче продължава със своя напредък в испанската Ла Лига. Селекцията на Франсиско Родригес записа пети дуел без проваляне в шампионата, като този пъти надделя предпоследния Алавес с 2:1. Така " бяло-зелените " се отдалечиха от рисковата зона и към този момент дишат по-спокойно на 14-ата позиция.

След равенството 2:2 с Реал (Мадрид), Елче започва с нужното самочувствие. То обаче нямаше своето покритие, защото Алавес поведе още в 18-ата минута. Центриране на Риоха от фланга матира домакинската отбрана и за някогашния нападател на Нюкасъл остана приятната задача да се разпише.

Второто полувреме несъмнено бе по-силното за Елче и тимът стигна до цялостен поврат. Той беше реалност още до 58-ата минута, когато с два гола се отличи централният нападател Пере Мила.

Крайното 3:1 бе завършено четири минути преди последния съдийски сигнал. Тогава Бой продължи към Фидел, който от границата на наказателното поле не остави шансове на Пачеко.
 Хетафе - Леванте 3:0 в мач от Ла Лига