Отборът на Дунав завърши на 4-о място във футболния турнир

...

Девойките на Дунав с 4-то място от турнир във Велико Търново

Отборът на Дунав приключи на 4-о място във футболния шампионат за девойки за Купата на M&BM, който се организира на стадион " Ивайло “ във Велико Търново. Надпреварата бе част от националната стратегия " Децата и футболът “ и бе проведена от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново.

Шампион стана отборът на Етър. Турнирът се организира под патронажа на кмета на Велико Търново Даниел Панов и в него участваха 8 тима, формирани от девойки, родени след 01.01.2004 година.

Във финала домакините от " Етър “ се постановиха над " Янтра 2013 “ (Габрово) с 4:0. Това бе трета поредна победа за " болярките “ и треньора им Валентин Витанов в досегашните 3 издания на шампионата за Купата на M&BM.

На трето място приключи отборът на " Светкавица “ (с. Градешница), който в дребния край надигра " Дунав “ (Русе) с 4:3 след осъществяване на дузпи (1:1 в постоянното време).

Пети станаха девойките на " Севлиево Лейдис “ след погром със 7:0 над " Боруна “ (с. Царева ливада).

В мача за 7-ото място " Чумерна “ (Елена) победи " Чавдар “ (Троян) с 4:0.

Всички тимове получиха футболна екипировка, топки и самостоятелни награди, обезпечени от генералния спонсор M&BM.