Отборът на Дунав спечели първия мач на елитни отбори в

...

Дунав надви Черно море в първия мач в България след пандемията

Отборът на Дунав завоюва първия мач на елитни тимове в България след началото на пандемията от COVID-19. “Драконите ” удариха с 1:0 Черно море в контрола, играна на стадион “Тича ” във Варна. Единственото попадение падна в средата на втората част. Тогава Юлиан Ненов бе прецизен от дузпа.

През първата част двата отбора не съумяха да си отбеляжат гол. Най-близо до попадение бяха домакините, които можеха да открият на два пъти посредством младия Денислав Ангелов. “Драконите ” пък можеха да осъществят след удар на Стефан Христов, само че топката мина около вратата.

В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и основният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не съумя да избие удара на Ненов за 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 0:1
0:1 Ненов (65-д)

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

Дунав: Благой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев.
Източник: dnesplus.bg