Отборът на Дунав победи с 2:0 Септември на стадион Васил

...

Дунав грабна трета поредна победа, осигури си плейаут с Витоша

Отборът на Дунав победи с 2:0 Септември на стадион " Васил Левски “ в финален мач за двата отбора от група Б на Втората осмица на Първа лига. След този резултат станаха ясни и окончателните плейаути, след които ще бъдат избрани изпадащите тимове от елита. Септември си бе обезпечил първото място в Група Б преди днешния мач, само че към момента не е явен противника на столичани в баражите за разпределянето на квотите за Европа. Това ще бъде един всред отборите на Черно море и Славия. За Дунав обаче противникът в плейаутите е явен и това е съставът на Витоша Бистрица, който кръг преди края няма записана победа в шампионата. Головете за Дунав в днешния ден осъществиха Бирсент Карагарен и Исмаил Иса през първата част.

Домакините можеха да открият резултата още в първата минута на мача. В първата си офанзива към вратата на Мартин Луков, Виктор Силва се озова на добра позиция и макар сериозната отдалеченост реши да стреля по диагонала. Вратарят на гостите обаче внимаваше и съумя да избие. Отговорът на Дунав бе повече от добър. Не бяха минали и седем минути от първия съдийски сигнал, когато възпитаниците на треньора Малин Орачев излязоха напред в резултата. След офанзива отдясно, стартирана от Исмаил Иса, топката бе пратена към Шопов пред наказателното поле. Халфът на " драконите “ продължи паса към присъединилия се отляво Бирсент Карагарен. Оставеният непокрит в пеналта футболист на Дунав не се поколеба да стреля мощно и не сгреши – 1:0 в интерес на гостите.

Източник: ruse24.bg