Отборът на Дунав до 19 години изигра контролен мач срещу

...

Дунав победи Стяуа с 3:2 в контрола

Отборът на Дунав до 19 години изигра надзорен мач против връстниците си от Стяуа (Букурещ). През по-голямата част на дуела дребните " дракони “ преобладаваха в срещата и справедливо се поздравиха с победа 3:2 над класния противник.

Гостите рано поведоха в резултата и затвориха полувремето в своя изгода 0:1. Втората част домакините подвигнаха оборотите и след доста пропуски пред вратата на Стяуа съумяха да извърнат резултата за 5 минути с голове на Митко Русанов и Димитър Илиев.

Със страховит шут отвън наказателното поле на нападател на румънците, те се върнаха в дуела за 2:2. Победата донесе капитанът на тима Кристиан Върбанов след тъкмо изпълнена дузпа в края на мача - 3:2.

" Драконите " до 17 години също играха другарка среща против Стяуа. Първото полувреме мина напълно под диктовката на румънците, които справедливо водеха с 0:2 на полувремето. През втората част тимът на Дунав изравни играта и изпусна няколко чисти голови положения. В края на мача гостите вкараха и трети гол и по този начин оформиха крайния резултат Дунав - Стяуа 0:3

В същото време три тима от школата на Дунав пътуваха за Разград, с цел да изиграят контролни срещи против Лудогорец:

ДУНАВ 2005 - Лудогорец 2005 (2-ри отбор) 2:1

ДУНАВ 2004 - Лудогорец 2005 (1-ви отбор) 1:2

ДУНАВ 2006 - Лудогорец 2006 2:3
Източник: ruse24.bg