Отборът на Дженоа отстрани трудно тима на Асколи от четвъртия

...

Дженоа отстрани трудно Асколи за Купата на Италия

Отборът на Дженоа в профил мъчно отбора на Асколи от четвъртия кръг на шампионата за Купата на Италия. „ Грифоните” трябваше да вършат цялостен поврат на резултата, откакто губеха с 1:2, само че в последна сметка съумяха да стигнат до триумф с 3:2, който ги класира за идната фаза, където ще срещнат тима на Торино.

Андреа Пинамонти откри за домакините след четвърт час игра, само че гостите съумяха да извърнат нещата в своя изгода. Веднага след подновяването на играта Джакомо Берета бе прецизен, с цел да изравни за 1:1, а Доменико Кришито имаше нещастието да си осъществя автогол и Асколи поведе.

Капитанът на домакините обаче се реваншира по най-хубавия метод за грешката си и осъществя нов гол, този път в вярната врата – 2:2.

Андреа Пинамонти вкара в 79-ата минута за 3:2 и обезпечи успеха за своите.