Отборът на Динамо Загреб спечели за 16-и път купата на

...

Динамо Загреб спечели купата на Хърватия в зрелищен финал с девет гола

Отборът на Динамо Загреб завоюва за 16-и път купата на Хърватия по футбол, откакто в зрелищен край във Велика Горица се наложи с 6:3 над Истра 1961.

Динамо поведе с 3:0 в резултата още до 33-тата минута с голове на Мислав Орсич, Ариян Адеми и Ловро Майер, само че при започване на второто полувреме Истра 1961 се завърна в мача с два гола в границите на една минута на японеца Таичи Хара. В 59-ата минута Динамо още веднъж поведе с два гола задатък след автогол на Йосип Сутало, само че в 64-тата минута символичните посетители от Истра понижиха на 3:4 посредством Симе Гржан от дузпа.

Мислав Орсич вкара нужното утешение в редиците на Динамо в 74-тата минута с пети гол, а крайното 6:3 оформи швейцарецът Марио Гавранович в 84-тата минута. С успеха във финала за купата Динамо си обезпечи 12-ти дубъл с купа в клубната история.