Отборът на Динамо (Загреб) отнесе с 3:0 като домакин Виктория

...

Динамо подчини Виктория Пилзен и е на 1/8-финал

Отборът на Динамо (Загреб) отнесе с 3:0 като хазаин Виктория Пилзен в реванш от 1/16-финалите и се класира за осминафиналите на Лига Европа. Хърватският отбор бе изгубил с 1:2 първата среща в Чехия.

В 15-ата минута Бруно Петкович направи отлична самостоятелна акция, при която подаде с пета на Мислав Орсич, който бе зникакво съмнение насочи топката във вратата на безпомощния Матуш Козачик. В 33-ата минута Емир Дилавер бе прецизен с глава след центриране от фаул и резултатът стана 2:0. В 73-ата минута Петкович оформи класическата победа на Динамо, а чехите приключиха дуела с човек по-малко, защото втори жълт, надлежно червен картон получи три минути преди края Давид Лимберски.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 21 февруари  Динамо (Загреб) 3:0краен резулат  Виктория Пилзен