Отборът на Дея Спорт (Бургас) направи обрат и победи гостуващия

...

Дея Спорт обърна ЦСКА в Бургас

Отборът на Дея Спорт (Бургас) направи поврат и победи гостуващия ЦСКА с 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) в първия четвъртфинален плейоф на мъжкото волейболно състезание. Играе се до два триумфа, а идващият мач е на следващия ден от 18 ч. в зала " Васил Симов " в София.
Съперниците водеха здрава борба през цялата среща. " Червените " преобладаваха в първите два гейма, само че домакините взеха идващите два, а в тайбрека след 10:10 завоюваха 3 следващи точки и победиха с 15:11.
Валентин Братоев беше най-резултатен за спечелилите с 24 т., 19 добави Николай Учиков, а със 17 приключи Тодор Вълчев.
Най-резултатен в мача бе Димитър Димитров с 29 т. за ЦСКА, а с 11 завърши Иван Михал.
В същата зала " Младост " като хазаин първенецът от постоянния сезон Нефтохимик пречупи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21). Реваншът е на 6 април от 18 ч. в зала " Септември " в Разлог. Евентуалният трети мач е очакван за събота още веднъж в зала " Младост ".>
Източник: duma.bg