Отборът на Дарби Каунти разби с 4:0 Стоук Сити в

...

Феноменална вечер за Уейн Рууни и компания

Отборът на Дарби Каунти разруши с 4:0 Стоук Сити в дуел от 30-ия кръг на Чемпиъншип. "Овните " вкараха по два гола във всяко полувреме и тотално надиграха гостите. Мартин Уагхорн откри в 21-ата минута, а единствено 3 минути по-късно Крис Мартин удвои задатъка на домакините. През втората част Уейн Рууни и Джейдън Богъл също записаха имената си измежду голмайсторите и оформиха крайното 4:1.

Обичайният обвинен, Мартин Уагхорн, означи своето трето попадение против този противник в границите на сегашния сезон. В 21-ата минута футболистът навлезе в наказателното поле и засече центрирането на Крейг Форсайт, изпращайки топката с глава право във вратата на Джак Бътланд.

Само 3 минути по-късно Крис Мартин удвои задатъка на домакините. Дуайни Холмс се оправи със съперниковата отбрана, навлезе в наказателното поле и подаде на Мартин, за който остана само леката задача да забие топката право в мрежата на Бътланд.

През втората част Уейн Рууни означи второто си попадение с белия екип и първи за него на "Прайд Парк ". Попадение №7 за именития британски футболист пристигна след феноменално осъществяване от директен свободен удар.

Джейдън Богъл нанесе последния удар по Стоук Сити, откакто получи подаване от Рууни и нанесе впечатляващ удар от границата на наказателното поле, оформяйки крайното 4:1.

Така Дарби се изкачи до 13-ата позиция с актив от 40 точки, а Стоук Сити е на нежеланото 20-о място с 31 пункта.