Отборът на Чикаго Булс победи Оклахома Сити Тъндър със 114:112

...

Трипъл-дабъл на Уестбрук не бе достатъчен на Оклахома срещу Чикаго

Отборът на Чикаго Булс победи Оклахома Сити Тъндър със 114:112 вкъщи в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация.

В „ Юнайтед Сентър “ звездата на Тъндър Ръсел Уестбрук направи страховит мач и записа трипъл-дабъл – 24 точки, 17 битки, 13 асистенции и 4 откраднати топки, само че това не бе задоволително на отбора му за триумф против последния в класирането на Изток. Двубоят мина през доста обрати, като Булс водеха с 10 точки на почивката, само че малко преди края на третата част гостите на собствен ред имаха преднина от 10 точки. В последна сметка мощна последна четвърт на домакините им разреши да стигнат до триумф с две точки разлика и да запишат шестата си победа от началото на сезона, с което се измъкнаха от дъното на класирането в Източната конференция. Оклахома от своя страна е с актив от 16 триумфа и 8 провали и заема четвърто място на Запад. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg