Отборът на ЧФР Клуж стартира по страхотен начин кампанията си

...

Лацио сервира горчив хап на феновете си, Клуж ликува

Отборът на ЧФР Клуж започва по страховит метод акцията си в група Е на Лига Европа. Румънският отбор съумя да реализира цялостен поврат от 0:1 до 2:1 против надалеч по-именития Лацио.

„ Римските вълци” получиха съответно задание от спортния си шеф Игли Таре преди срещата да подсигурят присъединяване си в елиминациите по най-бързия метод. Албанецът към момента беше ядосан поради турнирната загуба от СПАЛ през уикенда, която назова „ неприемлива”.

Затова и наставникът Симоне Индзаги не предложи чак толкоз доста опити в стартовия си състав, като въпреки всичко даде отмора на главния нападател Чиро Имобиле. Дори в негово неявяване италианците откриха резултата в 25-ата минута. Взетият от Алавес това лято Джони асистира за Бастос, който се разписа за 1:0.

Само че още преди паузата Клуж се върна в мача. 33-годишният Чиприан Йоан Деац извърши точно углавен удар за 1:1.

След паузата по-чистите положения несъмнено бяха за домакините и четвърт час преди края те ликуваха. Билел Омрани първо нацели напречната греда с мощен шут от вътрешността на наказателното поле, а след това реагира най-бързо и направи сполучлива добавка с глава – 2:1.

В продължението Данило Каталди можеше да подсигурява най-малко точка за Лацио, но вратарят Гиедриус Арлаускис реагира по необикновен метод.

Така с 3 точки Клуж оглави групата пред Рен и Селтик, които имат по 1 след ремито 1:1 между тях. Лацио е финален, а в идващия кръг през октомври приема вкъщи френския отбор. За Клуж следва аудиенция на „ Паркхед” против Селтик.