Отборът на ЧФР Клуж направи огромна крачка към спечелването на

...

Поредният гол на Ривалдиньо не смути румънския шампион

Отборът на ЧФР Клуж направи голяма крачка към спечелването на купата в Румъния за втора поредна година. Снощи отборът на Дан Петреску победи с 3:1 водения от Георге Хаджи Виторул (Констанца) и има задатък от 5 точки пред ФКСБ, а до края на сезона остават единствено три кръга.

Гостите изненадващо поведоха с попадение на рожденика Ривалдиньов 14-ата минута. Бразилецът, който играе във Виторул чартърен от Левски, получи прекрасен пас в наказателното поле и с диагонален шут прати топката във вратата. За него това беше 4-и гол с екипа на отбора от Констанца (два в шампионата и два за Купата на Румъния - б.р.).

#CFR 3 - 1 #VFC

Not the result we wanted, but we fight ‘till the end!#HaiViitorul pic.twitter.com/knCAXmWX81
— FC Viitorul (@ViitorulFC) 29 април 2019 година
Лошото начало не стъписа ЧФР КЛуж и през второто полувреме домакините взеха своето. Точни бяха Камора (57'), Емануел Кулио (67' - д.) и Винисиус (74').

Виторул е на 4-о място в класирането с 30 точки - шест по-малко от Университатя (Крайова) на Радослав Димитров.