Отборът на Черноморец 1919 Бургас прибави нови важни три точки

...

Чермоморец продължава да лети в Югоизточна трета лига

Отборът на Черноморец 1919 Бургас прибави нови значими три точки и завоюва 13-а победа от началото на сезона, като се утвърди на върха в Югоизточната Трета лига. "Акулите ", водени от Слави Костенски вкараха още веднъж в последната минута за 1:2 против Левски Карлово в следващата аудиенция от 16-ия кръг и записаха 7-а поредна победа от началото на сезона. За последно момчетата на Костенски изгубиха две точки в Първомай, завършвайки наедно 1:1. Тогава ориста си върна на "акулите ", които позволиха гол в добавеното време. Черноморец промени сюжета преди седмица, а бургазлии разгромиха с 1:6 Сокол Марково, а преди този момент завоюваха няколко срещи в последната минута. В воин за бургазлии се трансформира още веднъж Валентин Иванов, който се разписа за втори следващ мач. Юношата на Берое вкара хубав гол в последната минута на срещата. Юношата на Черноморец Антон Узунов даде задатък на гостите от Бургас, откривайки резултата. Петър Главчев попари за момент очакванията на бургазлии за нов триумф, а управлението и последователите на акулите бяха изправени на нокти до последната минута. Юношата на Локомотив Пловдив и наследник на рапъра Ванко 1 означи 7-ото си попадение с екипа на Левски Карлово, изравнявайки резултата още през първата част. Атакуващият играч на Черноморец Милен Танев този път не се разписа и влезе след почивката. Нападателят от Харманли Мариян Тонев е с 10 попадения. Двамата са еднолични водачи в голмайсторската листа на акулите, само че в този кръг не съумяха да отбележат. Антон Узунов има 6 на своята сметка, а Валентин Иванов е с 2. Останалите голмайстори на бургазлии имат по един гол - полузащитниците Мустафа Мустафа, Мирослав Радев, Симеон Русев и бранителите Нуретин Пюскюлю, Стоян Кижев и Стоян Мантаров.

Черноморец събра 41 точки в своя актив след 13 победи, 2 равенства и 1 проваляне - 35:11 голова разлика, с 3 точки пред Загорец, които имат 38 и мач по-малко - посещение на Марица Пловдив, което ще се изиграе следващата година. Момчетата на Мирослав Миндев имат тежка аудиенция още този кръг на Гигант Съединение и най-вероятно ще изгубят още точки в битката за лидерската позиция. "Акулите " одобряват Карнобат в последния 17-и кръг тази седмица, а през този сезон ще се гони връх за цялостен актив от извоювани срещи вкъщи без тъждество. С добра организация и селекция на полусезона, Черноморец ще има по-лек втори есенен дял от шампионата, като бургазлии ще одобряват всички стойностни съперници вкъщи - Марица, Загорец, Борислав Първомай, Розова котловина Казанлък и Гигант Съединение. Левски Карлово и Сокол Марково, които са домашен тимове, както и Родопа Смолян и Хасково. Единствените тежки визити остават на приятната изненада през сезона Горски Извор и Атлeтик Куклен. Другите са в Димитровград и Спартак Пловдив, както и в районното дерби с Несебър. Черноморец гостува още на Верея Стара Загора и Ямбол, а в последния кръг от сезона и на Карнобат.

Момчетата на Костенски би трябвало да не престават с успехите, а това би трябвало да донесе в допълнение самочувствие на играчите, имайки поради, че те завоюваха всички основни срещи.

Черноморец завоюва историческа победа в първия кръг в Смолян с 1:0, вкъщи се наложи над Димитровград с 2:0 и над Спартак Пловдив с 1:0, а в Нова Загора записа реми - 1:1 със Загорец. "Акулите " изгубиха от Розова котловина в Казанлък с 3:2, като второто попадение на Мариян Тонев падна прекомерно късно в края на мача, а "розите " означиха три попадения през първата част. Последва сладка шампионска победа вкъщи с 1:0 в добавеното време в районното дерби против Несебър, с цел да пристигна и триумфа в Пловдив с 2:0 над Марица. Последва разгромна победа вкъщи с 4:0 над отбора на Верея Стара Загора, с цел да пристигна ремито 1:1 в Първомай. "Акулите " изпуснаха успеха в заключителните секунди, а попадението за първомайци падна в последната 4-та на добавеното време след центриране. Милен Танев беше разкрил за гостите в 75-та минута след статично състояние и добра офанзива, а Загорец не съумяха да завоюват в Казанлък гостуването си на Розова котловина, завършвайки 1:1. Последва разгромна победа над Ямбол - 5:1, а по-късно Черноморец още веднъж завоюва шампионска победа с 2:1 при визитата си на Хасково с гол от дузпа в 94-та минута. Преди три седмици сюжета се повтори, а бургазлии завоюваха вкъщи деветата си победа против Атлетик Куклен с 2:1. Попадението бе на Антон Узунов в 90-та минута на срещата. Преди два уикенда, Черноморец се наложи и с 0:1 над Гигант Съединение с попадението на Мариян Тонев в 75-та минута, записвайки 10-и триумф от началото на акцията. Преди няколко седмици бургазлии още веднъж повториха сюжета вкъщи с нова сладка победа с 2:1 над приятната изненада през този сезон - Извор /Горски Извор/, а попадението още веднъж падна в последната минута на мача. Мариян Тонев постави топката на главата на Милен Танев, който в противоположния ъгъл от дребното наказателно поле вкара за 2:1 и донесе следващата победа за бургазлии и хвърли в възторг правилните последователи, които бяха отвън стадиона, само че съумяха да се насладят на следващия триумф на своите любимци. Последва погром в Марково с 1:6, а Черноморец продължава да мечтае за по-горна група. Шансовете на отбора към този момент са още по-големи след всеки минал мач.

Слави Костенски направи няколко промени в стартовите 11 от последната аудиенция в Марково, а Милен Танев остана на пейката, влизайки след почивката. Даниел Бенчев е контузен и ще пропусне последното домакинство. Любомир Божинов стартира в стартовите 11. Капитанът Мартин Теменлиев бе под рамката, а в защита за домакините действаха Слави Шопов, Стоян Вергиев, Нуретин Пюскюлю и Стоян Мантаров. В халфовата линия и нападението действаха Валентин Иванов, Мустафа Мустафа, Жулиен Парушев, Любомир Божинов, Антон Узунов и Мариян Тонев. На пейката останаха вратарят Мартин Шейтанов, Стоян Кижев, Милен Танев, завърналият се след травма Мирослав Радев и юношите на клуба Валентин Стоилов, и родените през 2003-а година Димитър Лолов и Стилиян Станчев.

Лидерът на Югоизток влезе по-добре в мача и изцяло справедливо гостите от Бургас поведоха още в 13-та минута посредством Антон Узунов. Нападателят на Черноморец получи прекрасен пас в кулоар по десния фланг от Жулиен Парушев и с удар от дъгата на наказателното поле матира стража на домакините от Левски Карлово за 0:1. Десет минути по-късно домакините се върнаха в мача. Петър Главчев с приказен гол от далечно разстояние не остави шансове на Мартин Теменлиев за 1:1. Синът на рапъра Ванко 1 вкара 7-о си попадение от началото на сезона. Гостите от Бургас продължиха да тормозят домакините, само че мъчно стигаха до чисти голове обстановки. Любомир Божинов нацели греда след статично състояние, а след антракта се наложи и на Милен Танев да се появява в игра. Главният арбитър от Сливен Валентин Станчев и помощниците му се оправиха чудесно със срещата. Мариян Тонев също имаше няколко положения, само че без триумф, както и Антон Узунов. Домакините от Левски Карлово също можеха да отбележат след свободен удар, само че превъзходен Мартин Теменлиев остави Черноморец в играта. Така се стигна до 90-та минута, а в воин за Черноморец се трансформира Валентин Иванов. Юношата на Берое с фантастично осъществяване отвън наказателното поле вкара по този начин значимото попадение, с което бургазлии прибавиха нови значими точки и записаха 13-а победа. Кълбото се отклони в дясната греда и влетя в мрежата за крайното 1:2.

В последният 17-и кръг Черноморец приема Карнобат, а дуелът по стратегия е на 28 ноември /събота/, от 14:30 часа, само че има възможност срещата да бъде изместена с ден два по-рано.

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `