Отборът на Челси завърши сезона с трофей. Момчетата на Маурицио

...

Челси грабна Лига Европа след сериозен успех над Арсенал

Отборът на Челси приключи сезона с трофей. Момчетата на Маурицио Сари се постановиха с безапелационното 4:1 над Арсенал във финала на Лига Европа.
През първата част двата отбора не предложиха предстоящото представление, което явно бе оставено за вторите 45`. В рамките на 15 минути сред 50` и 65` момчетата на Унай Емери инкасираха три попадения.
Първо Оливие Жиру откри с глава. Последва гол на Педро, а по-късно и Еден Азар се разписа от дузпа. Алекс Айоби се разписа две минути по-късно, откакто се появи като запаса. Това обаче не донесе нужния подтик и след по-малко от 120 секунди " сините " стигнаха до нов гол посредством белгийската си звезда.
Така в дебютния си сезон Маурицио Сари загуби един край в шампионата Купата на Лигата, само че и завоюва този в Лига Европа. Италианският експерт съумя да пребори в разногласието за оценката Унай Емери, който преди този момент имаше три следващи победи със Севиля.
Всичко за успеха на Челси над Арсенал прочетете в SportLive.bg .
Източник: actualno.com