Отборът на Челси записа първа победа в тазгодишното издание на

...

Челси с първи три точки в Шампионската лига

Отборът на Челси записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Възпитаниците на Франк Лампард завоюваха с 2:1 гостуването си на Лил в група " Н ". Тами Ейбрахам в 22-ата и Вилиан в 78-ата минута вкараха за англичаните, а Виктор Осемин в 33-ата минута бе прецизен за френския отбор.

Челси стартира по-настъпателно и в 17-ата минута Мейсън Маунт насочи неакуратен удар. В 22-ата минута при втората си по-добра офанзива англичаните откриха резултата. Томори центрира в наказателното поле, Тами Ейбрахам овладя и от близко вкара за 0:1.

Лил обаче съумя последователно да се окопити и в 31-ата минута Луис Араухо напредна на скорост и стреля, само че Кепа Арисибалага се отличи със ужасно избавяне. В 33-ата минута домакините въпреки всичко изравниха резултата. При едно центриране от корнер Виктор Осимен се извиси и с глава вкара за 1:1.
Източник: fakti.bg