Отборът на Челси триумфира в турнира Лига Европа, след като

...

Челси разби Арсенал и спечели Лига Европа

Отборът на Челси победи в шампионата Лига Европа, откакто победи градския си противник Арсенал с 4:1 във финала на конкуренцията.

В столицата на Азербайджан – Баку, двата лондонски отбора не предложиха нищо запаметяващо се през първото полувреме, само че след почивката „ сините “ откриха играта си и не оставиха никакви шансове на своя противник. В 49-та минута крайният защитник на Челси центрира отляво и Оливие Жиру откри резултата със страховит изстрел с глава. 11 минути по-късно Педро удвои преднината на „ сините “ с прецизен изстрел по земя след подаване на Еден Азар.

Само пет минути по-късно самият Азар повиши на 3:0 с тъкмо осъществяване от дузпа, отсъдена за нарушаване на Мейтланд-Найлс против Жиру. В 69-та минута резервата Алекс Айоби върна очакванията на „ артилеристите “ със страховит изстрел от далечно разстояние, само че три минути по-късно Азар постави точка на разногласието с втория си гол в мача, пристигнал след добра асистенция на Жиру.

По този метод Челси завоюва Лига Европа за повторно в историята си след 2013-та година и стигна до общо шестия европейски трофей в историята си. Арсенал от своя страна пропусна шанса да завоюва квота за Шампионската лига и през идващия сезон още веднъж ще играе в Лига Европа. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg